Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home / Alyasol Gündem / İstanbul ve Trakya’nın elektrik enerjisini karşılayacak proje

İstanbul ve Trakya’nın elektrik enerjisini karşılayacak proje

 

Çanakkale’nin Lapseki ilçesi’nden geçecek olan 2. enerji nakil hattı projesi İstanbul ve Trakya’nın elektrik enerjisini sağlayacak

 

istanbul-ve-trakya-nin-elektrik-enerjisini-karsilayacak-proje

 

380 KW’lık, bin 600 milimetre kare kesite sahip özel kablolar Anadolu yakasından Avrupa yakasına denizin 1 metre altına döşenecek. Projeyle Trakya bölgesi ile İstanbul’un elektrik ihtiyacı karşılanacak. Karadan yürütülen şantiye çalışmalarında “Lapseki II Trofa (INTERFACE)” Merkezi kurulacak.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından Çanakkale’nin Lapseki ilçesinden geçecek olan 2’inci enerji nakil hattı projesi başladı.

Lapseki ilçesinden Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından Şeker kaya ile Suluca mevkisi sahil kıyısında şantiye çalışmaları başladı.

Çalışmalara denizden de araştırma gemisi de eşlik ediyor. 75 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde olan 2 bin 33 grostonluk Denar – 2 isimli gemi, yaklaşık 4 kilometre boyunca Çanakkale Boğazının dibine döşenecek olan nakil kabloları için zemin etüdü çalışmalarını sürdürüyor.

Tarih: 27-10-2015 10:49

 

About Alper ILK

Check Also

erp-yonetmeligi-kapsamin-bosch-urunlerini-yeniliyor

ErP Yönetmeliği kapsamın Bosch ürünlerini yeniliyor

ErP (Energy Related Product) Yönetmeliği ile enerji etkinliğini iyileştirmeyi ve çevreyi korumayı hedefliyor. Avrupa standartları …