Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home / Alyasol Gündem / Geneeral Eletcric ve Borsa İstanbul ekosistemi güçlendirmek için iş birliği yaptı

Geneeral Eletcric ve Borsa İstanbul ekosistemi güçlendirmek için iş birliği yaptı

General Electric (GE) ve Borsa İstanbul’un Türkiye’deki girişim ekosistemini güçlendirmek için iş birliği yapmasını içeren Mutabakat Anlaşmasının iki kurum arasında imzalanmasıyla birlikte GE, Borsa İstanbul Özel Pazar’ın “Enerji ve Sağlık Teknolojileri” alanlarındaki “Çözüm Ortağı” oldu.

 

geneeral-eletcric-ve-borsa-istanbul-ekosistemi-guclendirmek-icin-is-birligi-yapti

General Electric (GE) ile Borsa İstanbul; sağlık, enerji ve endüstriyel internet hedefli olmak üzere,  Türkiye’deki teknoloji ve yenilik odaklı girişimcilik ekosistemini güçlendirmek amacıyla işbirliği yapmak ve birbirlerine destek olmak konusundaki Mutabakat Anlaşmasını 27 Ekim 2015 tarihinde İstanbul’da imzaladı.

Mutabakat anlaşmasında, GE program ve/veya iş ortakları, grup şirketleri, iştirakleri vb. girişimci şirketlerin finansman ve likidite ihtiyaçlarının Özel Pazar üzerinden karşılanmasına yönelik olarak ortak çalışmalar yapılması, GE’nin girişimci koç ve mentorlarının Özel Pazar’da yer alan ve  sağlık ve enerji alanlarında faaliyet gösteren girişimcilere iş rehberliği (mentorluk) desteği sağlaması, tarafların girişimcilere yönelik olarak yaptıkları çalışmalar ve etkinlikler ile bu yönde verdikleri hizmetlerin duyurulması ve tanıtımında birbirlerine destek olmaları, birbirlerinin girişimcilikle ilgili etkinliklerine aktif olarak katılmaları, GE’nin girişimcilik programlarına dahil olan ve Özel Pazar kriterlerini sağlayan şirketlerin Özel Pazar’a yönlendirilmesi, bu şirketlerin Özel Pazar üyeliklerinin Borsa İstanbul tarafından desteklenmesi ve üyelik ücretlerinde indirim yapılması, girişimci şirketlerin GE’nin girişimcilikle ilgili programlarına katılmalarının teşvik edilmesi gibi konular yer alıyor.

Bu kapsamda taraflar, Özel Pazar’a üye olan girişimci şirketlere büyüme ve kurumsallaşma için, finansman dışında ihtiyaç duydukları mentorluk, eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi konusunda işbirliği yapacaklar. GE mentorları Enerji ve Sağlık Teknolojileri alanında faaliyet gösteren Özel Pazar şirketlerine mentorluk desteği verecekler. Bu anlaşmayla birlikte BİST, GE’yi Özel Pazar’ın “Enerji ve Sağlık Teknolojileri” alanlarındaki  “Çözüm Ortağı” olarak konumlandırmış oluyor.

General Electric’in Özel Pazar’ın çözüm ortaklarından biri olmasının girişimci şirketlerin gelişimine katkı sağlayacağını vurgulayan Borsa İstanbul Genel Müdür/CEO’su Tuncay Dinç sözlerine şöyle devam etti: “Dünyanın önde gelen şirketlerinden General Electric ile bu mutabakat anlaşmasını imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde Türkiye’deki teknoloji ve yenilik odaklı girişim eko sistemine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu mutabakat zaptıyla birlikte gelecekte Özel Pazar’a üye şirketlerimize büyük katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz.”

Tarih: 30-10-2015 15:57

 

About Alper ILK

Check Also

erp-yonetmeligi-kapsamin-bosch-urunlerini-yeniliyor

ErP Yönetmeliği kapsamın Bosch ürünlerini yeniliyor

ErP (Energy Related Product) Yönetmeliği ile enerji etkinliğini iyileştirmeyi ve çevreyi korumayı hedefliyor. Avrupa standartları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir