Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home / Alyasol Gündem / EPDK’den dev yatırım

EPDK’den dev yatırım

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ’nin enerji yatırımları için yıllık 370 milyon olmak üzere 5 yılda toplam 1 milyar 850 milyon TL’lik yatırım bütçesine onay verdi.

 

fransa-ve-amerika-dan-sonra-simdi-turkiye-de

Antalya ve çevresinde elektrik alanındaki sorunları tamamen çözecek adım atıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ’nin enerji yatırımları için yıllık 370 milyon olmak üzere 5 yılda toplam 1 milyar 850 milyon TL’lik yatırım bütçesine onay verdi. Daha önce yıllık 92 milyon lira olan elektrik yatırım bütçesi böylece 4 kat birden artmış oldu. Dev elektrik yatırımlarından Antalya’nın yanı sıra Isparta ve Burdur’un da yararlanacağı ifade edildi.

 

 

Bir müjde de şehir merkezleri ve turizm bölgelerine veren konunun yetkilileri, “Yeni dönemde bu bölgelerdeki havai hatlar yer altına alınacak. Böylece hem görüntü kirliliği son bulacak hem de şehir çok daha modern bir elektrik şebekesine kavuşmuş olacak” diye belirtti.

 

 

4 kat artan yatırımların, yüksek teknolojiyi de beraberinde getireceği vurgulanırken, Antalya’nın ‘Akıllı Elektrik Şebekesi Altyapısı’ ile donatılacağı, böylece kesintiler ve çalışmaların çok daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılacağı bildirildi. Öte yandan akıllı şebeke yatırımlarını kapasite arttırımı, yenileme ve iyileştirme çalışmaları ile yeni trafo merkezleri yapımı gibi projelerin takip edeceği söylendi.

About Alper ILK

Check Also

enerji-bakanligi-ndan-1-kasim-secimleri-icin-aciklama-geldi

Enerji Bakanlığı’ndan 1 kasım seçimleri için açıklama geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptığı açıklmada 1 seçimlerinde elektrik kesintilerinin önüne geçmek için olağanüstü …