Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
Home / Alyasol Gündem / Elektrik üretimine Güneş enerjisiyle destek verecek

Elektrik üretimine Güneş enerjisiyle destek verecek

 

İşadamı Menderes Boynuuzun, Çorum’da başlayacağı güneş enerjisinden elektrik üretimi ülke ekonomisinde büyük oranda yer alması gereken bir proje çünkü yenilenebilir enerji iklim ve çevre kirliliği açısından ortaya çıkacak olan sorunları en aza indiriyor hemde ekonomiye büyük alt yapı masraflarından kurtarıyor.

 

elektrik-uretimine-gunes-enerjisiyle-destek-verecek

 

 İş adamı Menderes Boynuuzun, Çorum’un Sungurlu ilçesinde güneş enerjisinden elektrik üretecek. Boynuuzun, ürettiği elektriği devlete de satmayı planlıyor. Kendisine ait yaklaşık 11 dönüm arazi üzerine özel yapım güneş panelleri kurulacağını anlatan Boynuuzun, bu paneller aracılığıyla elektrik üreteceğini belirtti.

Yaklaşık 1 milyon 200 bin euroya mal olan proje için 15 aydır çalıştığını anlatan Boynuuzun, projenin Çorum’un ilk onaylı projesi olduğunu ve güneş enerji panellerinin kurulumunun kısa sürede tamamlanacağını kaydetti. Arazi üzerine 4 bin adet güneş paneli monte ettikleri aktaran Boynuuzun, “Bu panellerden saatte 997,5 kwp elektrik üreteceğiz. Bu da 600700 ailenin bir günlük elektrik ihtiyacı demek. Ayrıca ürettiğimiz elektriği devlete satacağız” diye konuştu. Söz konusu projeyi tamamen kendi imkanlarıyla hayata geçirdiğini vurgulayan Boynuuzun, “Gelecek yılların en önemli kaynakları arasında enerji üretimi yer alıyor. Biz de bu projenin devamını getirmeyi istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Tarih: 23-10-2015 10:42

 

About Alper ILK

Check Also

erp-yonetmeligi-kapsamin-bosch-urunlerini-yeniliyor

ErP Yönetmeliği kapsamın Bosch ürünlerini yeniliyor

ErP (Energy Related Product) Yönetmeliği ile enerji etkinliğini iyileştirmeyi ve çevreyi korumayı hedefliyor. Avrupa standartları …